G-X73NPLBK7C
top of page
doktor arman kömür diş beyazlatma dental bleaching

Diş Beyazlatma

Alınan gıdalarla beraber doğal veya yapay pigmentler diş yüzeylerine tutunur. Renklenmelerin giderilmesi ile kişinin sahip olduğu diş rengi ortaya çıkar. Ortaya çıkan bu rengin daha da açılması için uygulanan yöntem ise bleaching yani beyazlatmadır.

doktor arman kömür gülüş tasarımı smile design esteik diş hekimliği

Gülüş Tasarımı

Güzel bir gülüşe sahip olmayı herkes arzular. Gülüş tasarımı ile dijital ortamda veya klinik ortamında kişi için ideal gülüş şekli belirlenir, tedaviye başlamadan önce tedavi sonucundaki gülüş kişiye sunulur.

doktor arman kömür diş implantı

İmplant Tedavisi

Eksik dişler fonksiyon ve estetikte olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Kaybedilen dişlerin geri kazanımında titanyum yapay kökler diyebileceğimiz implantlardan faydalanmaktayız.

doktor arman kömür diş protezi porselen kaplama

Protetik Tedaviler

Kısmi veya tam dişsizlik, özellikle ilerlemiş yaşlarda yaşam kalitesini olumsuz etkileyen nedenlerdendir. Günümüzde artan tedavi seçenekleri ile hastalarımıza sabit, müteharrik, implant destekli, diş destekli gibi seçeneklerle tedavi imkanı sunmaktayız.

doktor arman kömür şeffaf telsiz ortodonti

Şeffaf Ortodonti

Çapraşık dişlenme olarak bilinen estetik ve fonksiyonel bozuklukların tedavisi; şeffaf plak apareyleri sayesinde, diş teli takmadan da artık mümkündür.

doktor arman kömür çocuk diş hekimliği süt diş tedavi pedodonti

Çocuk Diş Hekimliği

Süt dişlenme ve karma dişlenme dönemi olarak adlandırılan 13 yaşına kadarki süreç daimi dişlenmenin sağlıklı olması bakımından önemlidir. 12-13 yaşları öncesi dönem, çene kemiklerinin büyüme ve gelişiminin büyük oranda gerçekleştiği süreçtir.

doktor arman kömür dişeti estetiği tedavisi pembe estetik

Pembe Estetik

Gülme ve konuşma esnasındaki diş eti estetiğini sağlamayı hedefleyen diş hekimliği konusudur. Diş eti rengini ve görünürlüğünü çeşitli tedavilerle düzeltebilmekteyiz.

doktor arman kömür kök kanal tedavisi şiddetli diş ağrısı

Kanal Tedavisi

İlerlemiş çürük vakalarında dişin canlı dokusunu meydana getiren pulpa dokusu enfekte olabilir. Bu durum kişinin günlük yaşantısını durduracak seviyede bir ağrı, enfekte bölgede şişlik. kızarıklık, ısı artışı olarak kendisini gösterir. Tedavi kanal tedavisidir.

doktor arman kömür diş eti tedavisi diş taşı temizliği

Dişeti Sorunları

Diş eti kanamaları, diş etinde kızarıklık ve şişlikler, soğuk hassasiyeti gibi belirtilerle başlayan bu hastalık; dişeti çekilmeleri ve dişlerin destek dokusunu kaybedip sallanması ile sonuçlanır. Erken tanı ve tedavi önemlidir.

doktor arman kömür diş sıkma gıcırdatma aşınma bruksizm tedavisi gece plağı

Bruksizm

İstemsiz diş sıkma / gıcırdatma anlamına gelen bruksizm çağın getirdiği stres ile artmakta, diş ağrıları ve diş aşınmalarının çoğunda birinci neden olarak karşımıza çıkmaktadır.

doktor arman kömür ağız kokusu halitozis tedavisi neden ağız kokar

Ağız Kokusu

Sosyal yaşamı olumsuz etkileyen ağız kokusu aynı zamanda bir sağlık sorunudur. Nedenleri tespit edilmeli, uygun tedavilerle ortadan kaldırılmalıdır.

doktor arman kömür horlama protezi apareyi aparatı uyku apnesi tedavisi

Horlama Problemi

Uyku kalitesinin düşmesi, zinde uyanamama ve gün içerisinde sürekli bir uyku haline neden olur. Özellikle hava yolu problemi nedeniyle horlaması olan bireyleri, horlama apareyi ile bu sorundan kurtarmaktayız.

doktor arman kömür beyaz dolgu estetik bonding uygulaması ön diş kompozit restorasyon

Kompozit Restorasyon

Beyaz dolgu olarak da bilinen estetik kompozit restorasyonlar; diş çürükleri , diş kırıkları gibi durumlarda kaybedilen dental dokunun yerine getirilmesinde tercih edilmektedir.

doktor arman kömür gömülü yirmilik diş çekimi yirmiyaş diş ağrısı

Gömülü Yirmiyaş Dişleri

Yirmilik dişler bazı durumlarda yer bulamayarak çene kemikleri içerisinde gömülü kalmaktadır. Tam veya yarı gömülü durumdaki yirmilikler dönem dönem perikoronitis denilen ağrılı, iltihabi hastalığa yol açar.

bottom of page